Blog o veteránech

To byla pánové jízda ….

… zpívá skupina Turbo a mě nenapadl jiný titulek pro krátkou zprávu o Veteránech na pláži.

Pro osvěžení o co šlo se mrkněte na stránky této akce, kterou jsme vymysleli s Ondrou Hájkem, Katkou Pavlíčkovou a kluci Truci již někdo loni v létě. Intenzivní práci jsme přípravě věnovali nějaké čtyři měsíce. Dojednali jsme partnery, největší radost jsme měli z pivovaru Krombacher. Ten poskytl cenu pro absolutního vítěze, což byly dvě vstupenky do VIP zóny Pirelli na Nürnburgringu na závodech F1 v příštím roce. I tato výhra posunula myslím celou naši akci do jiné úrovně než je valná většina srazů. Vlastně šlo o jakýsi festival.

Kromě obvyklého závodu, díky hlavní ceně docela náročného, jsme zakomponovali několik bodů pro veteránské srazy neobvyklého programu. Grilovací show je takovým typickým příkladem. Účastníkům i závodníkům kamarádi Jirka s Láďou ukázali, že grilování nemusí být jen o opepřené kotletě nebo havířské klobáse značky Glutaman sodný. Jejich výtvory z asijské kuchyně si okamžitě našly odběratele a zmizely jak pára nad hrncem, pardon, nad grilem.

Nebo, viděli jste někdy na veteránském sraze módní přehlídku? Pokud vím tak něco takového se odehrává pouze na Classic Show a předvádí se pouze oblečení z první republiky. Noc proti, ale tempus fugit a móda se taky lety posunula o kus dál. U nás jsme ukázali tzv. Glamour rock styl, což je například David Bowie v jeho vrcholných letech Zigiho Stardusta. Co se oblečení týče, měl jsem obrovskou radost ze spousty retro kostýmů. Lidi to prostě vzali poctivě. I já! Své apartní fialové sáčko a masařkovské sluneční brýle jsem si pořídil teprve nedávno u specialisti na slovo vzatého – Beckie Eastwood. Víte že vlastní jediného Nissana Figaro v ČR?

Nelze zapomenout důležitou roli mého Malucha! Jednak čtyři odvážní kluci změřili své síly při výměně kola na čas a jednak mě z něj vyprošťovali kluci a děvčata z PrPom při simulaci správného poskytnutí první pomoci. Představte si, že tu výměnu kola originálním heverem zvládl vítěz za nějaké 2 minuty 15 vteřin! Já jsem zase byl zmaskován pro účely simulace tak, že ještě dlouho se mě lidi ptali, kde jsem si rozbil hlavu.

IMG_0521   IMG_0520

Na jezeře u pláže, neb šlo skutečně o písčitou pláž, kde se celé podujetí konalo, zase lételi s Flyboardem. Netušil jsem, že tuhle disciplínu uvidím na vlastní oči tak brzo, co jsem ji viděl na facebooku jako virálně šířené video.

Vlastní závod si myslím taky všech sto posádek docela užilo, byť se různě ztráceli a znovu nacházeli na trase, trávili hodinu a půl v Mělníku u Alešova pekelného stroje. Kromě závodníků dorazilo i hodně aut jen tak se podívat a kouknout, jak to bude u nás vypadat. I jejich reakce byly vesměs pozitivní. Další zvláštností byla horní hranice roku výroby aut, což jsme naschvál stanovili na rok 1995. I youngtimery jsou hezká auta a jen máloco, nebo snad vůbec, se pro ně nedělá. To je škoda, majitelé byli moc rádi. Přitom přijely i předválky, socialistické i americké, německé, britské i francouzské, prostě všehochuť a ukázkový průřez automobilovou historií.

Nezbývá než se prostě pochválit, protože to za vás nikdo líp neudělá. Dobře jsme to zvládli. Stál jsem na nohou od sedmi od rána do tří do rána, protože jsem si nemohl nechat ujít diskotéku ve stylu 80tých let a někdy jsem si připadal, že jsem ji vymyslel pro sebe. Ovšem užil jsem si ji, to nemohu říct. Seznámil jsem se se spoustou nových příjemných lidí a těším se, až se znovu někdě potkáme.

Jediné, co mě mrzí, že jsem nestihl moc fotit, ovšem naštěstí mi poslal pár fotek kamarád Mirek Zajíc. Spousta fotek je v galerii stránek Veteránů na pláži.

P.S. Ještě jednou děkuji Radce, Honzovi, Jirkovi, Danovi, Petrovi, Jardovi, Alešovi, Markovi, Lubici a Radkovi za jejich fantastickou pomoc při organizace

P.P.S. Tisíceré díky patří i partnerům Outdoorchef, Electric, MiXit, Zaspas, Krombacher, Flyboard, Elišce z tejpování, RS autům, časopisům Oldtimer a Chrom & Plameny za příspěvek k fantastické atmosféře. …. a B – rink za úžasné kafe

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kokořínsko po čtvrté

Letošní zimu jsme opět doufali, že pojedeme Kokořínsko historic rallye na sněhu. Organizátoři moudře posunuli termín z obvyklého začátku února blíže k jaru, kdy v poslední době je větší pravděpodobnost tuhé zimy, aby mohlo zmrznout co nejvíce kytek. Nicméně ani tentokrát se nezadařilo. Víkend před i víkend po nadělilo jak blázen, a zrovna v ten správný víkend byly teploty lehce nad nulou.

Komentáře

2. Sraz youngtimerů

Ještě pořád, pět dní po skončení srazu jsem unavený. Ještě pořád mě však uvnitř těla hřeje pomyšlení na ty báječné čtyři dny, které jsem strávil přípravou a samotným srazem. Obklopen Petrem Jirsou a Radkem Kovářem, kteří se mnou sraz organizovali, Petrovou manželkou Markétou (svatou to ženou), jeho synem Petrem a také Aničkou Pajerovou ze Spolku Orlík – Sedlec, která

Komentáře