Blog o veteránech

New kid on the block

Víkendy u tchýně s dětmi asi naberou jiný rozměr. Jedna její známá mi během tradiční návštěvy řekla, že její syn si pořídil Mustanga. Ten malý Jirka, co jsem jej párkrát zaregistroval se skejtem za barákem, má Mustanga?? Jako starýho Mustanga?

Odpověď jsem znal asi za dvacet minut, když jsme jej kolem poledního nelidsky vyhnali z postele (sorry Jirko) abychom navštívili garáž.

FORD MUSTANG

  FORD MUSTANG   FORD MUSTANG

No fakt! Stál tam, bílý postarší lak, z 99% nezrezlý, funkční, se spoustou motorového tunningu. Asi se malinko v naší „vánoční“ lezavé zimě klepal. V Arizoně, odkud přijel, byl rozhodně zvyklý na jiné počasí. Jirka se spolehl na královéhradeckého renomovaného dovozce a po nějaké době čekání si splnil sen pořídit si ameriku. Podotýkám, že JIrka ještě studuje. Zřejmě si neřekl takové to obvyklé „to asi nikdy nebudu mít“ a nějak už to zařídil. Doporučuji tento přístup všem.

FORD MUSTANG FORD MUSTANG   FORD MUSTANG

Ještě před dovozem pro jistotu nakoupil spoustu dílů do foroty za pár peněz, jak už to u těchhle vozů bývá a připravuje se na drobnou renovaci. Vzhledem k úpravám v motoru (svody, větší karburátor a bůhví co ještě ….) je ale asi nevyužije. V podstatě bude potřeba jen pohrát si s motorem a pošlechtit lak. Perfekcionisti by si samozřejmě auto mohli splést s puzzle a do nekonečna jej rozebírat a skládat, vkládat do něj miliony a dost možná se ani nesvézt. Mám ovšem ten dojem, že to nebude Jirkův případ. Zatím jej trochu vyčistil, vyndal zásobník do .45 a pár drobností od předchozího majitele a bude čekat na příznivější počasí.

FORD MUSTANG FORD MUSTANG   FORD MUSTANG

A jak je ten svět malý, za chvíli mě měl vystřídat v garáži Ondra Truc, aby udělal testaci.

 FORD MUSTANG

Mámo, máme v ulici nového kluka!

V létě budu mít doufám kámoše na projížďky a třeba si ty své žihadla taky někdy vyměníme.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kokořínsko po čtvrté

Letošní zimu jsme opět doufali, že pojedeme Kokořínsko historic rallye na sněhu. Organizátoři moudře posunuli termín z obvyklého začátku února blíže k jaru, kdy v poslední době je větší pravděpodobnost tuhé zimy, aby mohlo zmrznout co nejvíce kytek. Nicméně ani tentokrát se nezadařilo. Víkend před i víkend po nadělilo jak blázen, a zrovna v ten správný víkend byly teploty lehce nad nulou.

Komentáře

2. Sraz youngtimerů

Ještě pořád, pět dní po skončení srazu jsem unavený. Ještě pořád mě však uvnitř těla hřeje pomyšlení na ty báječné čtyři dny, které jsem strávil přípravou a samotným srazem. Obklopen Petrem Jirsou a Radkem Kovářem, kteří se mnou sraz organizovali, Petrovou manželkou Markétou (svatou to ženou), jeho synem Petrem a také Aničkou Pajerovou ze Spolku Orlík – Sedlec, která

Komentáře