Blog o veteránech

Sedmá Křenovická jízda

Mohl bych napsat obvyklou reportáž o srazu, jako v mnoha jiných médiích. Vypadalo by to takto:

V sobotu 16.7.2016 se konal již po sedmé známý jihočeský závod veteránů Křenovická jízda v Křenovicích u Písku. Osmaosmdesát účastníků si změřilo síly v orientačním závodě vedeném po nádherných silnicích okolí Křenovic a písecka. Jízdy se účastnilo celkove 200 aut. Po závodě si všichni pochutnali na výborných klobásách a katově šlehu od místních dobrovolných hasičů, kteří pro tentokrát vyměnili stříkací hadice za vařečky.

Vtipné? Ani mi to nepřijde.

Zkusím to letos tak, že na blogu budou o Křenoviské jízdě články dva. Tento můj, z hlediska spolupořadatele. Druhé hledisko přidá kolega Vítek Čermák, který nás letos svou návštěvou poctil poprvé.

Já se zejména podělím o zážitek, že letos jsme museli vyvinout výrazně méně úsilí pro uspořádání našeho vrcholného veteránského svátku roku, a to skutečně díky místním hasičům. Je totiž rozdíl dohadovat se s různými kateringy, kteří chtějí svou jistotu výdělku tvořenou zejména klubovými penězi pro případ, že by se výtvory kateringu prodaly jen nedostatečně a mít zajištěnou stravu lidmi, kteří mohou prodat jídlo za lidovku a ještě mít z výdělku radost. Katering nám skutečně dělal vždy těžkou hlavu.

Podařilo se nám zajistit konečně skákací hrad pro děti, můj dlouhodobý sen. Pomohli jsme si navzájem s realitní kanceláří RE/MAX. Měl jsem velkou radost, že hrad byl v permanenci celý den – obsypán dětmi.

Obrovskou radost jsem měl, když jsem viděl spoustu zcela nových tváří a zcela nových vozů. Znáte tu nudu, když přijedete na akci a je tam furt to samé? Ti samí lidi, ta samá auta, ty samé klobásy, to samé pivo? Maximálně o někoho míň, koho už to přestalo bavit? I letos se nám učastnická obec rozšířila a obměnila, ovšem výrazně víc než kdy jindy. Že by mocný to facebuk? Těžko říct, marketingový průzkum jsme si nedělali. Můžeme se tedy pouze domnívat a nafukovat, že dobrá práce o sobě dá vědět sama.

Pamětní listy jsme letos nedělali. Vloni nám jich tři čtvrtiny zůstaly nepovšimnuty. Usoudili jsme tedy, že už o ně lidi nemají zájem. Pokud někdo postrádal tuto tradiční součást jízdy, omlouváme se mu. Našli jsme si sami ještě pár dalších drobných rezerv, ale není důvod je prát veřejně. Raději se z nich poučímě pro příště.

Tady je pár fotek z prvního úkolu. Docela se osvědčilo udělat jej hned na startu a dát tak seřazování zábavný šmrnc. Letos spolujezdci strkali za jízdy do pivních flašek kovovou šroubovnici tak, aby flaška nespadla. Jen si představte, co všechno se muselo zkoordinovat, aby byl úkol splněn úspěšně. Dost posádkám se to povedlo.

Zbývá než poděkovat partnerům – obci Křenovice, křenovickým hasičům, firmám RE/MAX a ZASPAS za přítomnost a spolupráci. Poděkuji i sám sobě, že jsem zvládl již po několíkáté odmoderovat celý sraz a trpělivě odpovídat na všetečné či rýpavé dotazy a taky za hodnotné ceny pro vítěze ze skladů www.veteranskyeshop.cz.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Historic setinová rallye

Vyčítalo mi pár přátel, že jsem nepsal o kokořínské zimní rallye, ani o setinové rallye Seven castles, neboli sedmihradské. Inu, pracovní úsilí vyžadovalo mé síly jinde a dnes už tato témata mohly by se zdát vyčpělá. Nebudou, pokud změníme optiku.

Komentáře

Veteráni Litvínov

Líbila se nám s Jiřím Alfa na prodej. Uvažovali jsme, že do ní půjdeme. Inu domluvili jsme setkání a zajeli po služební návštěvě Chomutova ještě do Litvínova. Věděli jsme, že prodávající má na ruce víc aut a očekávali něco na způsob autobazaru.

Komentáře