Blog o veteránech

Dvůr Vraků nad Vltavou

Jezdívám kolem jednoho baráku a fotky z přilehlého pozemku jsem publikoval na Facebooku několikrát. Stojí totiž na něm malebné zákoutí rozdělaných vraků kombi pián, nějaké renaultky 8, razdvatrojka a pár neidentifikovatelných pamětníků let devadesátých. Když jsem to zákoutí viděl prvně, stál jsem fascinovaně za plotem a nasával atmosféru neoficiálního vrakoviště. Zbytky aut stojí volně vedle sebe jak psí mršiny, zarůstají trávou neudržované parcely a kdybych se víc zaposlouchal, slyšel bych rez chroupat další kus blatníku.

IMG_8237

Podruhé jsem se odvážil a zazvonil na vrata. Měl jsem tehdy Mercedes Benz W123 240TD, takže jsem chtěl zvědět, jestli by majitel byl svolný prodat mi případně náhradní díly, kdybych jej potřeboval. Hezky jsme si popovídali, mohl bych říct, kdyby si nepovídal jen on. Já se stěží dostal ke slovu. Někdy to bývá i příjemné, pokud má takový člověk co říct. Tento pán ovšem skákal z jednoho stěžování do druhého pomlouvání, kletí na poměry a ostatní idioty, kteří si dovolí šahat do autoelektriky, které on jediný pořádně rozumí. Díly mi bohužel prodat žádné nemůže, protože ty auta zrenovuje a neví, logicky, co bude potřebovat.

To byla ostatně jeho první reakce na můj pozdrav a soudě podle okamžité reakce nebyl jsem první, kdo se o vraky zajímal.

Potřetí jsem se zastavil nedávno a zjistil, že se nic nestalo. Mršiny nadále leží v trávě pod volným nebem, jen rez notně pokročila se svou prací. Pět let od mé první návštěvy.

Pak jsem si uvědomil, že i já se chovám podobně. Ne, že bych si na všechno stěžoval, cítil se být mistrem světa přes cokoliv a všechno,  a taky nechovám své „projekty“ na zahradě. Měl jsem jich pár a nedostávalo se mi delší dobu sil vrátit jim zpět jejich původní tvar a tvář.

IMG_8367 IMG_8556

 

A tak jsem si řekl, že své vraky rozprodám. Svou myšlenku jsem díky kluci Truci dokončil někdy v březnu. Cítím se volněji. Budu ted někoho inspirovat mně podobné, aby buď

  • A) z vraků udělali do dvou let auta a zbytek vyhodili, anebo
  • B) vše pošlali znovu do oběhu někomu, kdo tu sílu najde a z prachu znovu nechá povstat Fénixe, anebo
  • C) alespoň dali vozy pod střechu, plachtu či jinak zamezili dalšímu chátrání?

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kokořínsko po čtvrté

Letošní zimu jsme opět doufali, že pojedeme Kokořínsko historic rallye na sněhu. Organizátoři moudře posunuli termín z obvyklého začátku února blíže k jaru, kdy v poslední době je větší pravděpodobnost tuhé zimy, aby mohlo zmrznout co nejvíce kytek. Nicméně ani tentokrát se nezadařilo. Víkend před i víkend po nadělilo jak blázen, a zrovna v ten správný víkend byly teploty lehce nad nulou.

Komentáře

2. Sraz youngtimerů

Ještě pořád, pět dní po skončení srazu jsem unavený. Ještě pořád mě však uvnitř těla hřeje pomyšlení na ty báječné čtyři dny, které jsem strávil přípravou a samotným srazem. Obklopen Petrem Jirsou a Radkem Kovářem, kteří se mnou sraz organizovali, Petrovou manželkou Markétou (svatou to ženou), jeho synem Petrem a také Aničkou Pajerovou ze Spolku Orlík – Sedlec, která

Komentáře