Blog o veteránech

Nissan ZX 280 v hospodě

Patří do blogu o veteránech povídání o hospodě? Nepatří, pokud podmínky FIA pro zařazení mezi veterány splňují potraviny v ní podávané. Ovšem patří, pokud jde o hospodu s interiérem na veteránské téma, majitel veterány miluje a vlastní NIssan ZX 280.

Leta mě ovšem naučila, že nejdůležitější v hospodě je kuchař a ne její výzdoba. Hospod s vybavením za miliony, třeba i s veteránskou tématikou je dost. Jídlo v nich však stojí za starou bačkoru a to bych pak mohl obědvat i z kapoty bugatky Elišky Junkové, hospoda bude prostě na prd.

Pokud ovšem někdo umně spojí výbornou gastronomii s příjemnou výzdobou čerpacích stojanů, obrazů mistra Zapadlíka, kozím dechem, řadou dalších automobilových starých artefaktů a dnes již v neposlední řadě i nálepkou tohoto blogu, jde prostě o hospodu špičkovou.

IMG_7540 IMG_7531 IMG_7537 IMG_7538

Povedlo se to Aleši Lexovi. Tu nálepku sice jako třešničku na dortíček doplnil až nedávno, důvody však byly na mé straně. Dal jsem mu ji, až když jsme tam uspořádali klubovou schůzi nad podobou letošní Křenovické jízdy (registrujte se!). Nyní je tedy Alešova Restaurace na Rozhledně naprosto dokonalá.

 

IMG_7540 IMG_7543 IMG_7539 IMG_7535

Dokonalé je tamní jídlo, nejen klasická česká kuchyně ale i trochu té vyšší gastronomie. Steak z pupku si budu pamatovat navěky. Alešovu partnerku Šárku bych taky mohl opisovat superlativy, ale mohl bych se pustit na tenký led. Udělám tedy reklamu hlavně hospodě, s tím budou Aleš i Šárka určitě souhlasit.

Aleš je navíc aktivní fanda do klasických aut. Před lety si pořídil Nissan ZX 280 a udělal z něj repliku závoďáku od Boba Sharpa, se kterým jezdil Paul Newman. Na naše končiny neobvyklé auto vzbudilo i mou pozornost, když jsem byl prvně na Křenovické jízdě. Těším se, až s ním letos se Šárkou přijedou znovu. Třeba přivezou i nově pořízenou Lancii Fulvia.

Tak proto ta veteránská výzdoba.

Snímek obrazovky 2013-02-07 v 11.36.02

A kdeže najdete tu oázu spokojeného žaludku a vlídné obsluhy? V Písku, za McDonaldem na dálnici ve směru od Prahy doprava, kousek za železničním přejezdem. Mé cesty do Budějovic budou zas o něco příjemnější.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Historic setinová rallye

Vyčítalo mi pár přátel, že jsem nepsal o kokořínské zimní rallye, ani o setinové rallye Seven castles, neboli sedmihradské. Inu, pracovní úsilí vyžadovalo mé síly jinde a dnes už tato témata mohly by se zdát vyčpělá. Nebudou, pokud změníme optiku.

Komentáře

Veteráni Litvínov

Líbila se nám s Jiřím Alfa na prodej. Uvažovali jsme, že do ní půjdeme. Inu domluvili jsme setkání a zajeli po služební návštěvě Chomutova ještě do Litvínova. Věděli jsme, že prodávající má na ruce víc aut a očekávali něco na způsob autobazaru.

Komentáře